Skip to main content
Environment
Tam tikrų vienkartinių plastikinių gaminių apribojimai ES

Informacija ir ištekliai, susiję su naujomis ES vienkartinių plastikinių gaminių taisyklėmis

ES kovoja su tarša plastikais. Nuo 2021 m. liepos 3 d. ES valstybių narių rinkai negalima teikti vienkartinių plastikinių lėkščių, stalo įrankių, šiaudelių, balionų lazdelių ir ausų krapštukų. Be to, tokia pati priemonė taikoma puodeliams, maisto bei gėrimų indams, pagamintiems iš polistireninio putplasčio, ir visiems gaminiams, pagamintiems iš aerobiškai skaidaus plastiko.

Vienkartiniai plastikiniai gaminiai gaminami iš arba daugiausia iš plastiko ir paprastai yra skirti naudoti tik vieną kartą arba trumpą laiką, o po to išmetami. Pagal naujas taisykles uždrausti tam tikri vienkartiniai plastikiniai gaminiai, kurių pakaitalų yra rinkoje. Taip pat nustatytos konkrečios priemonės tam tikrų gaminių naudojimui sumažinti.

Kodėl ES sprendžia plastiko šiukšlių problemą?

Daugiau nei 80 proc. jūrą teršiančių šiukšlių yra plastikas. Jis kaupiasi ES ir viso pasaulio jūrose, vandenynuose ir paplūdimiuose. Plastiko likučių randama jūrinių rūšių gyvūnų, pvz., jūrų vėžlių, ruonių, banginių ir paukščių, taip pat žuvų bei vandens bestuburių organizmuose, todėl jie patenka ir į žmonių maisto grandinę.

Nors plastikai yra patogi, naudinga ir vertinama medžiaga, juos reikia naudoti, pakartotinai naudoti ir perdirbti veiksmingiau. Kai plastikai išmetami nerūpestingai, jų ekonominis poveikis susijęs ne tik su mažesne ekonomine šios medžiagos verte, bet ir šiukšlių surinkimo išlaidomis, taip pat turizmo, žuvininkystės ir laivybos nuostoliais.

Leidiniai

Informacinis lapelis, kuriame apibendrinamos ES taisyklės, susijusios su didelio vienkartinių plastikinių gaminių ir žvejybos įrankių, kurių sudėtyje yra plastiko, kiekio problemos sprendimu.

Esminiai pokyčiai, susiję su vienkartiniais plastikiniais gaminiais

Animuoti filmukai

Peržiūrėkite animuotus filmukus apie kai kuriuos vienkartinius plastikinius gaminius, kuriems taikomos naujos ES taisyklės

Ausų krapštukai

Stalo įrankiai

Šiaudeliai

 

Vaizdo įrašai

Peržiūrėkite vaizdo įrašą, kuriame atskleidžiama neparanki tiesa apie vienkartinius plastikinius gaminius

 

Socialinių tinklų reklamjuostės

Atsisiųskite reklamjuostę apie vienkartinius plastikinius gaminius, skirtą naudoti skirtingų socialinių tinklų platformose

Social Media SUP banners
English
(4.07 MB - ZIP)
Parsisiųsdinti

 

ES taisyklės

ES veiksmai dėl vienkartinių plastikinių gaminių

© solarseven / Getty Images

ES sprendžia dešimties vienkartinių plastikinių gaminių, dažniausiai randamų Europos paplūdimiuose, problemą ir skatina naudoti tvarias alternatyvas.